4 листопада
Завантажити ще

Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект про надання допомоги Україні

 Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект про надання допомоги Україні

У суботу, 20 квітня, Палата представників Конгресу США ухвалила законопроект про надання допомоги Україні. Документ підтримала більшість конгресменів у Палаті представників.

Згідно з документом, загальний розмір допомоги становить 60,84 мільярдів доларів. Третина цих коштів, а саме 23,2 млрд. доларів, залишаться в США і будуть витрачені на поповнення американських запасів. 13,8 млрд доларів буде спрямовано на закупівлю передових систем озброєнь, оборонної продукції та оборонних послуг для України, 11,3 млрд доларів – на поточні військові операції США в Європі, а ще 26 млн доларів – на продовження нагляду та підзвітності за допомогою, що надається Україною.

Також у рамках цього законопроекту Україна отримає у кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету. Цей кредит матиме право списати американський президент, але лише після виборів у США, запланованих на 5 листопада 2024 року. Крім того, законопроект зобов'язує президента США негайно передати Україні далекобійні ракети ATACMS. Але президент має право відмовитися, якщо ця передача може зашкодити національній безпеці Штатів.

Наразі законопроект відправлять на розгляд Сенату США. Очікується, що сенатори розпочнуть його розгляд вже найближчим часом, незважаючи на перерву, передбачену розкладом Сенату.

Після схвалення сенаторами законопроект має бути переданий на підпис президенту США Джону Байдену. Як заявляв лідер більшості у Сенаті, демократ Чак Шумер, документ відправлять на стіл президента одразу після голосування.

  • До цього часу Палата представників США – нижня палата Конгресу США – відхилила всі поправки до законопроекту про допомогу Україні. Зокрема, було відхилено поправки конгресумен Вікторії Спарц, яка пропонувала вилучити із законопроекту чотири положення, зокрема, пов'язані з програмою PDA, що дозволяє Білому дому виділяти Україні зброю безпосередньо зі складів американської армії.
  • Також було відхилено поправку конгресумен Кет Каммак, яка пропонувала скасувати все невійськове фінансування, пов'язане з Україною, та поправку від конгресвумен Марджорі Тейлор Грін, яка пропонувала "кожну суму в доларах у цьому законі знизити до нуля".
  • Незадовго до цього, у суботу, 20 квітня, Палата представників США ухвалила законопроект щодо використання заморожених активів РФ для допомоги Україні. Законопроект №8038 про передачу заморожених активів РФ Україні набрав 385 голосів "За" та 34 - "Проти". Тепер рішення має ухвалити Сенат США.