22 червня
Завантажити ще

Сенат США схвалив виділення допомоги Україні, Байден обіцяє підписати документ відразу ж

Сенат США схвалив виділення допомоги Україні, Байден обіцяє підписати документ відразу ж
Фото: кадр з youtube.com/watch?v=wrROcLcUttg

Сенат Конгресу США переважною більшістю голосів проголосував за ухвалення пакета допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню в розмірі 95,3 мільярда доларів. Президент США Джо Байден обіцяє підписати документ одразу після того, як той надійде на його стіл, про це йдеться у відповідній заяві Білого дому. 

«За» законопроєкт про виділення фінансування союзникам США пролосувало 79 сенаторів, "проти" - 17.  Таким чином, обидві палати американського конгресу схвалили законопроєкт. 

Поставки можуть початись вже цього тижня

Байден  зазначив, що після підписання початок передачі Україні озброєння можливий вже цього тижня.

- Я підпишу цей законопроєкт і звернуся до американського народу, щойно він надійде на мій стіл завтра, щоб ми могли розпочати надсилання зброї та обладнання в Україну цього тижня, - сказав він.

За словами Байдена, двопартійна більшість у Сенаті при нинішньому голосуванні "приєдналася до Палати представників, щоб відповісти на заклик історії в цей критичний момент перелому".

- Цей важливий закон зробить нашу країну та світ більш безпечними, оскільки ми підтримуємо наших друзів, які захищаються від терористів, таких як ХАМАС, і тиранів, таких як Путін, - сказав Байден.

Реакція Володимира Зеленського

Президент України подякував за прийняте рішення, наголосивши, що воно «зміцнює роль Америки як маяка демократії та лідера вільного світу».

- З нетерпінням очікую на швидке підписання законопроєкту та надання наступного пакету військової допомоги, що відповідатиме рішучості, яку я завжди відчуваю в наших переговорах. Далекобійні спроможності України, артилерія та ППО є вкрай важливими інструментами для якнайшвидшого відновлення справедливого миру, - сказав Володимир Зеленський.