Завантажити ще

Зеленський назвав варіанти залучення західних військ до захисту України

Зеленський назвав варіанти залучення західних військ до захисту України
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Український лідер Володимир Зеленський вважає, що війська країн-партнерів можуть допомагати Україні у збиванні ворожих ракет, як це було у разі атаки на Ізраїль. Про це повідомляє президент, розповів в інтерв'ю бразильським журналістам.

- Щодо військ на нашій території. Які війська? А що було в Ізраїлі? Літаки. Літаки, які стріляли по ракетах. Якщо нам пропонується, наприклад, авіація Франції, Німеччини, Польщі, Британії, неважливо кого, яка піднімається в небо на територіях своїх держав, якщо ця авіація підніматиметься над територією країн, які наші сусіди, і збиватимуть ракети, які безумовно летять Україною, але можуть прилетіти і на ті території, як уже було зафіксовано факти з Польщею та Румунією, то нехай вони збивають ці ракети. Я буду тільки вдячний за це. Якщо такі пропозиції будуть нам, то чомусь ні, - сказав президент.

Зеленський зазначив, що не чув від французького президента Еммануеля Макрона конкретної пропозиції щодо запровадження його армії на територію України.

  • Макрон заявляв про можливе відправлення західних військ в Україну вже неодноразово. Вперше він сказав про це 7 лютого, зазначивши відсутність консенсусу серед союзників і наголосивши, що це питання розглядалося як один із варіантів. 8 березня Макрон підтвердив готовність відправити війська до України, якщо буде прорив росіян до Києва чи Одеси. Свою заяву він повторив 15 березня, наголосивши, що не виключає можливості відправлення військ.
  • Більшість країн-партнерів були негативно налаштовані проти відправлення своїх військових до України, проте кілька країн заявили про готовність розглянути таку можливість.
  • 12 березня Володимир Зеленський заявив, що поки Україна стоїть, французька армія залишатиметься на території Франції. Звертаючись до французьких медіа, український президент наголосив, що «ваші діти тут не вмиратимуть».