Завантажити ще

Данія стала першою країною, яка за свій кошт закупить українське озброєння для ЗСУ

Данія стала першою країною, яка за свій кошт закупить українське озброєння для ЗСУ
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Україна отримала перше рішення про закупівлю української зброї для потреб ЗСУ за кошти західного партнера - Данії. Гроші надійшли через нову фандрейзингову платформу, повідомляється на сайті Урядового порталу.

- 16 квітня Королівство Данія оголосило про виділення 200 млн данських крон ($28,5 млн) на закупівлю озброєння та військової техніки для ЗСУ в українських виробників. Ці кошти передбачені в рамках нового пакета допомоги Україні. Загалом було виділено приблизно 2,2 мільярда данських крон, - йдеться у повідомленні.

В уряді зазначають, що це перше й поки що безпрецедентне рішення - коли вироби військового призначення для Сил оборони України закуповують в українських виробників за кошти іншої держави. Таке рішення надзвичайно важливе і для українського війська, і для української економіки. Адже виробничі спроможності нашого ОПК значно перевищують купівельні спроможності держбюджету.

- Спроможність українського ОПК становить близько $20 млрд. При цьому Україна має лише $6 млрд на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина усіх верстатів, які є у країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту, - пояснив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

Оптимальний вихід з цієї ситуації - переконати партнерів, що готові купувати зброю для України, робити це в Україні.

- Так народився проєкт ZBROYARI: Manufacturing Freedom. Це глобальна фандрейзингова кампанія, стратегічний збір - не по людях, а по цілих націях. Його мета - зібрати $10 млрд на виробництво української зброї в цьому році. Сьогодні ми маємо перший донат. Це рішення знакове, воно відкриває шлях для інших країн. І ми неймовірно вдячні данському уряду та данському народу за лідерство, - повідомив Олександр Камишін.

  • Президент України Володимир Зеленський та прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен підписали безпекову угоду між двома країнами. За словами глави держави, Європа здатна бути силою, яка не допускає хаосу. 
  • Прем'єр-міністр Данії Метте Фредріксен оголосила, що Данія передасть Україні всю свою артилерію. Вона переконана, що інші держави Європи мають передати Україні військове обладнання, яке не використовується, оскільки їй воно зараз дійсно потрібно.