12 червня
Завантажити ще

Данія вирішила передати Україні всю свою артилерію

Данія вирішила передати Україні всю свою артилерію

Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредріксен оголосила, що Данія передасть Україні всю свою артилерію. Вона переконана, що інші держави Європи повинні передати Україні військове обладнання, яке не використовується, оскільки їй воно зараз дійсно потрібне. Про це Фредеріксен заявила під час виступу на 7-му Українському ланчі в Мюнхені, передає Укрінформ.

- Лідери країн Європи часто кажуть про проблеми з виробництвом зброї, називаючи їх причиною, що не дозволяє збільшити постачання допомоги Україні. Проте зараз вони відкривають нові оборонні підприємства на перспективу, – наголосила Метте Фредеріксен, виступаючи на панельній дискусії за участі лідерів п'яти європейських держав.

Очільниця данського уряду також зауважила, що у дискусіях на Мюнхенській безпековій конференції недостатньо проступає невідкладність передачі Україні тих озброєнь, які їй потрібні зараз.

- Ми, Данія, вирішили передати Україні всю свою артилерію. У нас є зброя, боєприпаси, системи ППО, які ми поки що не використовуємо. Тому вибачте, але питання не лише у виробництві. В Європі досі є військове обладнання. Його необхідно передати Україні, – заявила вона.

Метте Фредріксен також зауважила, що європейцям не варто чекати, поки розв’яжеться криза із ухваленням фінансування постачань зі США для ЗСУ.

  • На початку лютого Україна та Данія розпочали переговори щодо двосторонньої угоди про безпеку, а 17 лютого президент України Володимир Зеленський обговорив з прем'єр-міністром Данії можливі дати підписання угоди.
  • 13 лютого Сенат США проголосував за пакетний законопроєкт, до якого входять 60 мільярдів доларів на підтримку України. Тепер документ мають підтримати у Палаті представників. Обидві палати Конгресу мають схвалити документ, перш ніж президент Джо Байден зможе його підписати.