22 червня
Завантажити ще

Росія готує на ЗАЕС ще одну операцію під фальшивим прапором, - Генштаб ЗСУ

Росія готує на ЗАЕС ще одну операцію під фальшивим прапором, - Генштаб ЗСУ
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Росія готується до проведення на Запорізькій атомній електростанції ще однієї операції під фальшивим прапором. Про це 14 квітня повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

- За наявними даними розвідки, російські терористи готуються до проведення чергової провокації на Запорізькій атомній електростанції – ще однієї операції під фальшивим прапором, - сказано у фейсбуці Генштабу.

Лише за нещодавні тижні Росія вже кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС, додали в Генеральному штабі. Це свідомі дії, які продовжують російську практику шантажу України та світу ризиком катастрофи на ЗАЕС. 

- Україна завжди відповідально ставилась і ставиться до безпеки ядерних обʼєктів. Лише повернення ЗАЕС під контроль України здатне відновити реальну безпеку станції, - наголосили в Генштабі ЗСУ.

Росію назвали єдиним терористом у світі, який тримає в заручниках атомну станцію і ставить світ так близько до межі свідомої радіаційної катастрофи. РФ тримає на ЗАЕС бойову техніку, нагадали в Генеральному штабі.

  • Тиждень тому, 7 квітня, Росія заявила про атаку українських безпілотників на ЗАЕС. МАГАТЕ також заявило про вибух дрона, але без прив'язки до будь-якої країни. Згодом агентство заявило, що на захопленій росіянами АЕС та поблизу неї впали три безпілотники.
  • Представник ГУР МОУ Андрій Юсов запевнив, що Україна не причетна до жодних збройних провокацій на окупованій ЗАЕС, а імітаційні удари РФ по території станції є постійною практикою окупантів.
  • Запорізька АЕС перебуває під контролем російських окупантів від початку березня 2022 року.