22 червня
Завантажити ще

Глава МАГАТЕ заявив, що на окупованій ЗАЕС вибухнув дрон

Глава МАГАТЕ заявив, що на окупованій ЗАЕС вибухнув дрон
Фото: twitter.com/rafaelmgrossi

Експертам Міжнародного агентства з атомної енергії повідомили, що на окупованій Росією Запорізькій атомній електростанції вибухнув дрон. Про це йдеться в акаунті МАГАТЕ у соціальній мережі X.

- Як повідомили експерти МАГАТЕ на ЗАЕС, сьогодні на об'єкті вибухнув дрон. Така детонація узгоджується зі спостереженнями МАГАТЕ, - заявили в МАГАТЕ.

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі закликав "утримуватися від дій, що суперечать п'яти принципам МАГАТЕ і становлять під загрозу ядерну безпеку".

7 квітня окупаційна так звана "адміністрація" Запорізької атомної електростанції повідомила російські державні інформаційні агентства, що по території ЗАЕС вдарили "українські дрони-камікадзе" і потрапили по району вантажного порту та їдальні. Пошкоджено вантажівку, з якої вивантажували продукти, потерпілих немає. За 20 хвилин до влучення дрона на цій території перебували експерти МАГАТЕ.

  • Запорізька АЕС - одна з найбільших атомних електростанцій Європи. ЗАЕС окуповано російськими військами з весни 2022 року. 1 березня в МАГАТЕ заявили, що чули біля ЗАЕС вибух та стрілянину.
  • 7 лютого глава МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі завершив свій четвертий візит на окуповану Запорізьку АЕС.
Новини по темі: Запорожская АЕС МАГАТЕ