15 червня
Завантажити ще

Гендиректор МАГАТЕ заявив про 3 прямі влучання в захисну оболонку реактора ЗАЕС

Гендиректор МАГАТЕ заявив про 3 прямі влучання в захисну оболонку реактора ЗАЕС
Фото: t.me/energoatom_ua

 Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) зафіксувало щонайменше 3 прямі влучання в основні конструкції захисної оболонки реактора ЗАЕС у неділю, 7 квітня. Про це в соцмережі Х (Twitter) заявив гендиректор агентства Рафаель Гроссі.

- Сьогодні, вперше з листопада 2022 року і після того, як я виклав 5 основних принципів уникнення серйозної ядерної аварії з радіологічними наслідками, ISAMZ (Місія підтримки та сприяння МАГАТЕ в Запоріжжі. – Ред.) підтвердивла, що відбулося щонайменше 3 прямі влучання в основні конструкції захисної оболонки реактора ЗАЕС. Цього не повинно відбуватись, - написав Гроссі.

Він підкреслив, що "ніхто не може отримати жодної військової чи політичної вигоди від нападів на ядерні об'єкти, це не пройде".

-  Рішуче закликаю військових, які приймають рішення, утриматися від будь-яких дій, що порушують базові принципи захисту ядерних об'єктів, – написав Гроссі.

У дописі МАГАТЕ в соцмережі Х тим часом йдеться, що експерти агентства підтвердили фізичний вплив атак безпілотників у неділю на ЗАЕС, зокрема на один з шістьох реакторів станції.

- Повідомляється про одну жертву. Пошкодження на 6-му енергоблоці не поставили під загрозу ядерну безпеку, але це серйозний інцидент, який може призвести до порушення цілісності системи захисної оболонки реактора, – йдеться в повідомленні.

У МАГАТЕ наголосили, що це «явне порушення основних принципів захисту найбільшої в Європі АЕС».

- Такі безрозсудні атаки значно підвищують ризик великої ядерної аварії і мають бути негайно припинені, – цитує МАГАТЕ Гроссі.

У повідомленнях МАГАТЕ та Гроссі немає жодної згадки про те, чиї саме безпілотники атакували ЗАЕС у неділю.

  • Напередодні, 7 квітня, МАГАТЕ заявило про вибух безпілотника на території окупованої Запорізької АЕС. В РФ традиційно звинуватили в цьому Україну. 
  • Представник ГУР МОУ Андрій Юсов заявив, що Україна не причетна до атаки безпілотників на ЗАЕС. Він додав, що російські удари, зокрема, імітаційні, є практикою окупантів.