Завантажити ще

Україна не причетна до “атаки дронів” на окуповану Росією ЗАЕС, - ГУР

Україна не причетна до “атаки дронів” на окуповану Росією ЗАЕС, - ГУР
Фото: АрміяInform

Україна не причетна до атаки безпілотників на ЗАЕС. Російські удари, зокрема, імітаційні, є практикою окупантів. Про це представник ГУР МОУ Андрій Юсов заявив у коментарі "Українській правді". 

- Україна не причетна до жодних збройних провокацій на території незаконно окупованої Росією ЗАЕС… Російські удари, зокрема, імітаційні, по території української атомної станції, як і розміщення там військ та озброєння, мінування об'єктів ЗАЕС давно вже є відомою та постійною злочинною практикою окупантів, - сказав він.

  • 7 квітня МАГАТЕ заявило, що на Запорізькій атомній електростанції вибухнув дрон. Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Гроссі закликав "утримуватися від дій, що суперечать п'яти принципам МАГАТЕ і ставлять під загрозу ядерну безпеку".
  • Російська держкорпорація "Росатом" заявила, що окупована ними найбільша атомна електростанція у Європі зазнала “безпрецедентної серії атак дронів”. Перший удар нібито припав по території, що прилягає до їдальні, внаслідок чого було поранено троє людей. “За пів години безпілотник атакував район вантажного порту. Потім нападу дрона зазнав шостий енергоблок ЗАЕС - удар припав на купол”. Критичних пошкоджень та постраждалих немає, радіаційне тло на станції та прилеглій території не змінилося.