Завантажити ще

НАТО не збирається відправляти війська в Україну, і Київ про це не просив, - Столтенберг

НАТО не збирається відправляти війська в Україну, і Київ про це не просив, - Столтенберг
Фото: facebook.com/jensstoltenberg

Північноатлантичний альянс не розглядає відправлення військ до України. До того ж відповідного запиту з боку офіційного Києва не було. Про це заявив на брифінгу в Брюсселі генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

- У нас немає жодних планів щодо направлення натовських військових до України. Не було такого запиту, - наголосив він. - Українська сторона звертається до країн-союзників та партнерів із надання оборонної підтримки. Українці просять обладнання, боєприпаси та необхідну зброю. І ми їм це надаємо.

Столтенберг зазначив, що Альянс має намір продовжувати такий вид допомоги. Він підкреслив, що НАТО допомагає Україні захистити себе, але це не означає, що Альянс "робитиме щось ще".

Генсек НАТО також наголосив, що Україна має повне та законне право давати відсіч російській військовій агресії та захищати свою територію, оскільки Москва своїм загарбницьким нападом порушує статут ООН та міжнародні закони та норми. Інші держави засуджують дії Кремля, і в свою чергу мають право допомагати Києву боротися за суверенітет країни та недоторканність її кордонів.