15 червня
Завантажити ще

На 20-му "Рамштайні" Німеччина оголосила про 500 млн євро для України

На 20-му
Фото: Getty Images

У вівторок, 19 березня, відбувається 20-та зустріч союзників у форматі "Рамштайн".  Контактна група з питань військової допомоги Україні зібралася у Німеччині,  її очолив керівник Пентагону Ллойд Остін. Про це повідомляє Міноборони. Постійним пунктом обговорення залишаються артилерійські снаряди, особливо калібру 155 мм, сучасні системи РЕБ та РЕР, бронетехніка.

Разом із Остіном на "Рамштайні" присутній голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Квінтон Браун-молодший. Загалом на засідання запрошено міністрів оборони та вищих військових посадовців із близько 50 країн світу.

Німеччина під час засідання заявила, що на нову військову допомогу Україні виділить 500 млн євро. Про це сказав міністр оборони ФРН Борис Пісторіус.  До нього увійдуть 10 тисяч боєприпасів із запасів бундесверу. Вони  мають бути доставлені невідкладно. Також Німеччина оплатить закупівлю ще 180 тисяч снарядів для української армії.  Крім цього, Німеччина уклала контракт на виробництво 100 тисяч 155-міліметрових снарядів.

У рамках нового пакета бундесвер також поставить Києву 100 броньованих машин піхоти, 100 машин матеріально-технічного постачання та запасні частини.

Окрім того, уряд Фінляндії виділяє 30 млн євро на закупівлю снарядів у рамках чеської ініціативи. Про це повідомив фінський міністр оборони Антті Хаккянен.