Завантажити ще

Зеленський прибув до Брюсселя та уперше офлайн візьме участь у «Рамштайні»

Зеленський прибув до Брюсселя та уперше офлайн візьме участь у «Рамштайні»
Фото: REUTERS/Johanna Geron

Президент України Володимир Зеленський прибув з неанонсованим візитом до Брюсселя. Про це уранці у середу, 11 жовтня, повідомила "Європейська правда". Пізніше це підтвердив сам глава держави у своєму телеграм-каналі.

- Брюссель, Бельгія. Візит до штаб-квартири НАТО, який матиме важливе значення для нашої стійкості цієї зими. Проведу зустрічі з Генеральним секретарем Альянсу Єнсом Столтенбергом, міністром оборони США Ллойдом Остіном. Вперше офлайн візьму участь у засіданні формату «Рамштайн». Маю важливе звернення до всіх присутніх міністрів оборони країн – учасниць цієї потужної коаліції. Вдруге з початку повномасштабної війни проведу переговори в Брюсселі з Прем'єр-міністром Бельгії Александром Де Кроо. Головне – наш спільний захист свободи та людей, - розповів Зеленський.

Сьогодні у Брюсселі відбудеться чергова зустріч Контактної групи з питань оборони України ("Рамштайн"), зустріч міністрів оборони країн НАТО і засідання Ради Україна — НАТО. Перед початком засідання Володимир Зеленський зробить підхід до преси разом з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом.

Попередній візит Володимира Зеленського у Брюссель відбувся у лютому. Напередодні, 10 жовтня, президент України відвідав Румунію уперше за час повномасштабного вторгнення Росії. Він зустрівся з президентом Клаусом Йоганнісом, прем’єр-міністром Марчелом Чолаку, а також з головами обох палат парламенту Румунії — Ніколає Чуке й Альфредом Сімонісом.

19 вересня у Німеччині пройшло перше для нового міністра оборони України Рустема Умєрова засідання «Рамштайну».