Завантажити ще

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний уперше взяв участь у засіданні «Рамштайну»

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний уперше взяв участь у засіданні «Рамштайну»
Фото: facebook.com/CinCAFU

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний уперше взяв участь у засіданні контактної групи з питань оборони України у рамках формату «Рамштайн». На 17-му засіданні за участі 50 країн домовилися посилити ППО України. Про це повідомили Валерій Залужний та міністр оборони Рустем Умєров.

- Детально поінформував наших партнерів щодо ситуації на полі бою. Зазначив, що обстановка на фронті ускладнена, проте контрольована. Збройні сили України продовжують вести оборонні та наступальні операції. Доповів про дії росіян, загрози та їхні імовірні плани на найближчий час, — йдеться у фейсбуці Головнокомандувача ЗСУ.

Залужний додав, що оголошені пакети допомоги посилять українську систему ППО, артилерію та РЕБ.

Міністр оборони України Рустем Умєров розповів на своїй сторінці, що до зустрічі долучилися очільники оборонних відомств понад 50 країн. Він заявив, що найбільші та найпотужніші анонси нових пакетів військової допомоги від партнерів - не для розголошення. Серед ключових підсумків засідання, про які можна говорити публічно, — формування нової коаліції наземних засобів ППО. 

- Лідери – Німеччина та Франція. До коаліції увійшли 20 країн. Забезпечення наших міст додатковими ППО – один із пріоритетів на цю зиму, — написав Умєров.

Велика Британія та Норвегія в рамках Морської коаліції шукатимуть способи ще більше посилити безпеку у Чорному морі. 

Пресслужба Міноборони України повідомила, що оголошену міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом допомогу з системами ППО IRIS-T та комплектом системи Patriot Україна має отримати до середини грудня.

На початку листопада Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв'ю журналу The Economist заявив, що війна в Україні зайшла у глухий кут.