Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Суд Гааги видав ордери на арешт командувачів дальньої авіації та Чорноморського флоту РФ

Суд Гааги видав ордери на арешт командувачів дальньої авіації та Чорноморського флоту РФ
Фото: REUTERS

Суд Гааги видав ордери на арешт командувача дальньої авіації РФ Сергія Кобилаша та командувача Чорноморського флоту РФ Віктора Соколова у справі про ймовірні злочини в Україні, скоєні з 10 жовтня 2022 року по 9 березня 2023 року. Про це йдеться у повідомленні Міжнародного кримінального суду.

Кобилаш Сергій та Соколов Віктор підозрюються у скоєнні воєнних злочинів в Україні. Їх звинувачують у завданні ударів по цивільних об'єктах та заподіянні шкоди цивільному населенню. Також їх звинувачують у злочинах проти людяності, включаючи нелюдські дії.

Палата попереднього провадження II видала два ордери на арешт за запитом звинувачення. Вона вважає, що двоє підозрюваних відповідальні за ракетні удари по українській електроенергетичній інфраструктурі з жовтня 2022-го до березня 2023 року. Ці удари, завдані по цивільних об'єктах, завдали значної шкоди цивільному населенню.

Ордери на арешт були секретними, але Палата вважала, що їхнє публічне розкриття може допомогти запобігти подальшим злочинам проти людей.

  • 15 лютого 2024 року після успішної операції українських розвідників, які знищили черговий російський корабель, командувача Чорноморського флоту Соколова зняли з посади.
  • 28 листопада СБУ зібрала докази проти генерал-лейтенанта Кобилаша. Він видав наказ на ракетні удари по житловому будинку та автостоянці в Умані Черкаській області.
  • 20 квітня стало відомо, що російський генерал-лейтенант Сергій Кобилаш, який народився в Одесі, брав участь у військових операціях проти України та в Сирії. Він командував килимовими бомбардуваннями Маріуполя і брав участь в агресії РФ проти Грузії.