Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Макрон заявив про створення коаліції для надання Україні ракет та бомб

Макрон заявив про створення коаліції для надання Україні ракет та бомб
Фото: twitter.com/EmmanuelMacron

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про "коаліцію" для надання Україні "ракет середньої та великої дальності та бомб". Як пише французьке видання Le Monde, про це він заявив на пресконференції після саміту підтримки України.

Макрон також закликав європейців "виробляти більше".

- У наступні десять днів ми збираємося докладати всіх цих зусиль, тому що ми оглянули багато європейських і неєвропейських країн, у яких є боєприпаси, — додав Макрон.

Він також не виключив, що у майбутньому не можна виключити надсилання західних військ в Україну. Але наразі, вважає він, «немає консенсусу щодо відправлення сухопутних військ офіційним, передбачуваним і схваленим способом».

Щодо заяви президента Україні Володимира Зеленського про те, що Україна отримала лише 30% обіцяних снарядів, Макрон  визнав, що надання Україні мільйона снарядів, безсумнівно, було «необачним зобов'язанням ЄС».

- Реальність така, що в дуже короткостроковій перспективі ви можете надавати лише ті боєприпаси, які є у вас на складі, або ті, які ви виробляєте вчасно , - сказав президент Франції.

Він додав, що «мільйона боєприпасів у нас не було». Макрон пообіцяв, що ініціативи, прийняті на саміті, найближчим часом будуть «винесені на стіл», і вже через десять днів Україна отримає «чітку відповідь із серйозним порядком денним».

  • 26 лютого канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив проти передачі крилатих ракет Taurus Україні. Це сталося після того, як Бундестаг закликав уряд передати далекобійні системи Києву. 
  • 25 лютого президент Володимир Зеленський на пресконференції у Києві наголосив на важливості ракет Taurus для України.