Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Головні заяви Зеленського на пресконференції: про новий контрнаступ, втрати на фронті та переговори

Головні заяви Зеленського на пресконференції: про новий контрнаступ, втрати на фронті та переговори
Фото: REUTERS

Президент Володимир Зеленський 25 лютого провів першу у 2024 році пресконференцію. Вона пройшла на полях форуму «Україна. Рік 2024» у Києві. Коротко про публікує основні заяви президента, які прозвучали під час спілкування з журналістами.

Про перезавантаження влади 

- У нас є розмова з прем'єр-міністром. І вона базується виключно на дефіциті грошей. Якщо відповідний дефіцит триватиме, ми робитимемо все, щоб інфраструктура, і це не тільки про Кабмін ідеться, щоб інфраструктура управління нашої держави зменшилася. Зменшення кількості міністерств, зменшення кількості міністрів, більш скоординоване управління. Тому тут у нас абсолютно відкритий діалог, і ми до цього готові. Я думаю, що показником буде розуміння, що в нас буде навесні. Трохи пізніше, місяць-два, будемо все розуміти.

Про "нелегітимність" Зеленського

- Щодо легітимності це - наратив і програма РФ. Для всіх у принципі зрозуміло, що це програма росіян.

Про втрати України на фронті 

- Кожна людина - це дуже велика втрата для нас. 31 тисяча українців загинули, військових загинули в цій війні. Не 300 тисяч, не 150 тисяч, що там бреше Путін...Я не скажу, скільки поранених. Тому що Росія буде знати, скільки людей пішло з поля бою. Просто не скажу про це. Є безвісти зниклі. Не буду грати з цими цифрами, не хочу. Чому? Тому що останній обмін показав, що ми будемо неточними з вами через те, що повернули кілька людей. Вони були в списку безвісти зниклих, а двоє хлопців повернулися живими.

Ми знаємо про десятки тисяч. Я не знаю, скільки з них загинуло, вбито, замордовано, закатовано, скільки депортовано. Є, ви знаєте, є деякі списки, але всі вони... Ми не знаємо, скільки вони вбили наших цивільних точно. Не знаємо. Ми дізнаємося, коли закінчимо з ним і з цією Росією.

Про протести польських фермерів

- Це політичний вектор, дуже сьогодні зрозуміло, що є внутрішня боротьба в Польщі. Але я хотів би сказати, що ми вдячні польському суспільству, і дуже не хотілося б, щоб політики кордон, який є між нами, створювали між нашими суспільствами. Використовувати Україну як тиск на європейські інституції - це просто несправедливо. Я вважаю, що прем'єри знайдуть відповідні кроки. Я як президент просто кажу відверто, що для нас дуже важливо - зберегти союз із Польщею. А якщо кроки не знайдуться, ми будемо захищати наш бізнес.

Про можливість переговорів з Росією

- Коли країни підготують відповідний документ, документ буде справедливим. Це не означає, що Росія прийме цей документ... Ми говоримо, що цей документ буде, так само, як і у форматі зернової ініціативи, презентований переговірниками, а потім буде представлений російській стороні. Ми будемо готові до другого Саміту миру, до відповідних дипломатичних кроків щодо справедливого миру і закінчення війни, і ми хочемо, щоб із нами було якомога більше країн світу.

Про стеження за журналістами Bihus.info

- Керівництво в СБУ відповідного напрямку, ДЗНД, керівник, незважаючи на те, знала ця людина про це чи не знала, я не хочу розбиратись, вже розбираються самі правоохоронці, цю людину було звільнено (начальника департаменту захисту національної державності СБУ Романа Семенченка – ред.). Голова СБУ Малюк сказав, що він розформує навіть цей відділ. Це його справи. Мені все одно, хто замовник, звільнено людину цю. А далі слідство розбереться, хто це робив, якщо там було замовлення.

Про зрив контрнаступу на певних ділянках та нові плани

- Чим менше людей знає плани української армії, тим швидше буде перемога. План є, деталі не зможу сказати. Скажу відверто, наші плани щодо контрнаступу восени минулого року були на столі Кремля до того як почалися контрнаступальні дії. У нас був кулак для контрнаступу, не буду казати де, всі й так приблизно знають деталі. До сьогодні з того пакету 4 бригади голі, без техніки, про яку було домовлено. Не доїхало...Є план щодо контрнаступу. Планів буде готуватися кілька через витік інформації.

Чому звільнив Залужного (запитання японського журналіста)

- Чому я когось міняю, вибачте, це наш внутрішній момент.

  • Це четверта пресконференція президента з початку повномасштабної війни. Попередні рази Зеленський зустрічався із журналістами 24 лютого, у річницю вторгнення, 6 червня 2023 року, в День журналіста та 19 грудня 2023 року.
  • Під час останньої пресконференції Зеленський виступив проти мобілізації жінок, прокоментував конфлікт із Валерієм Залужним та анонсував відкриття аеропорту.