Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У ЗСУ спростували інформацію NYT про тисячу полонених бійців в Авдіївці

У ЗСУ спростували інформацію NYT про тисячу полонених бійців в Авдіївці
Фото: interfax.com.ua

Кількість українських військових, які потрапили у полон в Авдіївці, не обчислюється сотнями. Про це речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія" Дмитро Лиховій розповів в ефірі телемарафону. Таким чином, він спростував інформацію The New York Times про те, що в Авдіївці потрапили у полон до тисячі українських військовослужбовців.

- Нас неприємно вразила, м'яко кажучи, ця публікація, тому що ми давали свій коментар із цього приводу, який був обґрунтований, і здавалося, що все логічно має стати на свої місця, - сказав Лиховій.

Речник додав, що, на жаль, свідомо чи мимохіть західні журналісти поширили “російський пропагандистський наратив без жодних обґрунтувань”. 

- Ті джерела, на які вони посилаються, абсолютно неспроможні, тому що немає таких людей, і це не фактаж, - заявив він.

Дмитро Лиховій наголосив, що “полонені є, але їхня кількість обчислюється у жодному випадку не сотнями”.

20 лютого американське видання The New York Times написало, що під час виведення українських військ з Авдіївки у полон потрапило або зникло безвісти від 850 до 1000 військовослужбовців. Журналісти послалися на двох солдатів, які борються за Україну, та написали, що західні офіційні особи назвали цю цифру схожою на точну.

  • Увечері 16 лютого командувач оперативно-стратегічного угрупування військ "Таврія" Олександр Тарнавський написав у своєму телеграм-каналі, що кілька українських бійців потрапили у полон, коли виходили маневром зі зруйнованих позицій в Авдіївці та закріплювалися на нових рубежах оборони.
  • У ніч на 17 лютого Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що Збройні сили України вийшли з Авдіївки через загрозу оточення та задля збереження життів військовослужбовців.