Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Президент Дуда підписав закон про допомогу українцям у Польщі

Президент Дуда підписав закон про допомогу українцям у Польщі
Фото: facebook.com/andrzejduda

Президент Польщі Анджей Дуда підписав зміни до закону щодо допомоги громадянам України у зв’язку зі вторгненням РФ. Про це повідомила канцелярія президента РП.

Згідно з ухваленим законом, дію документа, яка завершувалася 4 березня, продовжено до 30 червня цього року.

Це означає, що перебування українських біженців в Польщі до цієї дати вважатиметься легальним. Документ продовжує чинні положення до 30 червня 2024 року, хоча раніше уряд розглядав можливість продовження до вересня 2024 року. Законопроєкт також зазначає, що уряд планує розпочати роботу над суттєвими змінами та продовженням терміну дії закону відповідно до рішення Ради ЄС про продовження дії захисту до березня 2025 року.

Закон:

  • продовжує термін легальності перебування воєнних біженців у Польщі до 30 червня;
  • допускає подальше використання до цього часу будівель, де тимчасово групами проживають воєнні біженці з України;
  • легалізовує до цього часу дозвільні документи українців на перебування в РП.

Крім того, змінами до закону передбачено продовження до 30 червня цього року можливості виконання праці лікарями, стоматологами, медсестрами та акушерками з України.

  • 9 лютого Сейм Польщі проголосував за зміни до закону про допомогу українцям.  За попередніми даними, у Польщі перебуває до одного мільйона воєнних біженців з України, які прибули до країни після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. 
  •  У січні Радник керівника Офісу президента України та колишній нардеп Сергій Лещенко заявив, що європейським країнам краще зупинити допомогу українським біженцям, щоб вони повернулися додому.

 

Новини по темі: Польща біженці