Завантажити ще

Сергій Лещенко закликав Європу зупинити допомогу біженцям та відправити їх додому - цитати з Давосу

Сергій Лещенко закликав Європу зупинити допомогу біженцям та відправити їх додому - цитати з Давосу
Фото: facebook.com/leshchenko.ukraine

Радник керівника Офісу президента України та колишній нардеп Сергій Лещенко заявив, що європейським країнам краще зупинити допомогу українським біженцям, щоб вони повернулися додому. Про це Лещенко сказав в інтерв'ю швейцарському виданню Tages-Anzeiger.

Статтю було опубліковано ще 20 січня, але широку увагу привернула лише зараз і саме через це висловлювання.

Цитата дослівно: "Я вважаю, що країни, які приймають, повинні припинити підтримку біженців, щоб вони могли повернутися додому".

Відповідаючи на запитання журналіста – як переконати людей у ​​тому, що вони будуть у безпеці в Україні, Лещенко відповів, головне, що вони зможуть наповнювати держбюджет.

- У нас у Києві живе 3 мільйони людей, у тому числі сотні тисяч дітей. Аргумент про те, що це небезпечно, - нісенітниця. Поверненням не довелося б воювати в окопах. Але вони можуть купувати українські продукти в супермаркеті в Україні та платити за оренду квартири у Києві, користуватися поліклініками та аптеками та платити податки, щоб ми могли фінансувати школи. Ваших грошей немає в економіці. І ситуація стає дедалі складнішою, - пояснив свою позицію радник голови ОП.

За його словами, українцям, які залишилися в країні, і тим, хто виїхав за кордон, "важче знаходити спільну мову". Він вважає, що люди, які виїхали через війну, не зрозуміють тих, хто залишився у своїй країні.

– Шість платників податків платять зарплату військовослужбовцю. Проте українці, які мешкають за кордоном, утримуються від підтримки армії, сплачуючи податки та купуючи товари народного вжитку. Найгірше, їхні діти та молодь тепер ходять до школи в європейських країнах і дедалі більше інтегруються. Тож ймовірність їх повернення стає дедалі меншою. І ми втрачаємо ціле покоління молоді, – цитує радника президента швейцарське ЗМІ.