Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Швеція оголосила про найбільший пакет допомоги – Україна отримає бойові катери, ракети та гранатомети

Швеція оголосила про найбільший пакет допомоги – Україна отримає  бойові катери, ракети та гранатомети
Фото: rada.gov.u​а

Швеція оголосила про новий, найбільший,  пакет військової допомоги для України на суму 7,1 млрд шведських крон. Серед іншого до нього увійдуть бойові катери, заявив міністр оборони Швеції Поль Йонсон, якого цитує Folkbladet.

- Через підтримку України ми також інвестуємо у власну безпеку. Якби Росія виграла цю жахливу війну, ми мали б значно більші проблеми безпеки, ніж сьогодні, - зазначив Йонсон.

Він наголосив, що це 15-й пакет допомоги для України. Він розглядається як важливий сигнал напередодні річниці початку війни про те, що шведська підтримка триватиме, а також сигнал Росії, що Швеція не підведе понівечену війною країну.

У новому пакеті військової допомоги - 10 бойових і 20 групових катерів, а також підводне озброєння, таке як міни і торпеди, на суму 1,1 мільярда шведських крон. Крім того, до пакета входять артилерійські боєприпаси, сумісні з системою Archer, відправленою Швецією раніше, та Robot 70 - система протиповітряної оборони, яка вже стоїть на озброєнні України.

Пакет допомоги містить також протитанкові ракети, гранатомети Carl Gustaf і солдатське спорядження, таке як ручні гранати, медичне обладнання та медичні автомобілі.

  • Швеція входить до авіаційної коаліції, метою якої є надання Україні винищувачів. Раніше українські льотчики та наземний персонал мали змогу випробувати у Швеції літаки Gripen. В серпні 2023-го, після візиту президента Зеленського до Швеції, стало відомо, що країни спільно виготовлятимуть бойові машини піхоти CV90 для потреб ЗСУ. Виробництво буде зосереджено на території України. 
  • У  грудні 2023 року Швеція оголосила про зимовий пакет допомоги для України на 120 млн євро. Кошти були спрямовані на підтримку систем енергозабезпечення, опалення, продовольство, житло та сферу охорони здоров'я.