Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Швеція надала Україні "зимову" допомогу на 120 млн євро

Швеція надала Україні
Фото: svt.se

У понеділок, 11 грудня, Швеція оголосила про зимовий пакет допомоги для України на 120 млн євро. Кошти будуть спрямовані на підтримку систем енергозабезпечення, опалення, продовольство, житло та сферу охорони здоров'я. Про це пише SVТ.

Новий пакет представив прем'єр Ульф Крістерссон, який зазначив, що це найбільша на сьогодні підтримка у рамках двосторонньої допомоги Швеції Україні. Більшість коштів, 900 мільйонів шведських крон, піде у фонд Світового банку для відновлення України. Фонд підтримує інфраструктуру України у сферах енергетики, житлового будівництва, охорони здоров'я та транспорту.

Частину коштів спрямують також на закупівлю обладнання для опалення та збільшення пропускної спроможності української електромережі. Йдеться також про інші заходи, які допоможуть українцям пережити зиму, наприклад будівництво притулків. За словами влади країни, саме це було затребувано українською стороною.

- Росія навмисне атакує громадянську інфраструктуру, щоб і без того суворе випробування для цивільного населення стало ще важчим. Цим пакетом ми хочемо допомогти Україні як будувати нове, так і відновлювати те, що було зруйновано, – сказав міністр міжнародного розвитку, співробітництва та зовнішньої торгівлі Йохан Форссел.

Раніше Швеція, Норвегія та Фінляндія оголосили про виділення 21,5 млн євро внесків до фонду Eastern Europe Energy Efficiency and Environment Partnership (E5P), які будуть спрямовані на підтримку критично важливої ​​муніципальної інфраструктури та екологічних інвестицій в Україні.

Швеція входить до авіаційної коаліції, метою якої є надання Україні винищувачів. Раніше українські льотчики та наземний персонал мали змогу випробувати у Швеції літаки Gripen. А в серпні після візиту президента Зеленського до Швеції стало відомо, що країни спільно виготовлятимуть бойові машини піхоти CV90 для потреб ЗСУ. Виробництво буде зосереджено на території України.