Завантажити ще

Туск присоромив сенаторів-республіканців за блокування допомоги Україні: Рейган перевертається в труні

Туск присоромив сенаторів-республіканців за блокування допомоги Україні: Рейган перевертається в труні
Фото: facebook.com/donaldtusk

Дональд Туск розкритикував американських сенаторів-республіканців через провал голосування за допомогу Україні. Прем’єр-міністр Польщі 8 лютого заявив, що “Рональд Рейган, мабуть, перевертається у труні”.

- Шановні американські сенатори-республіканці. Рональд Рейган, який допоміг мільйонам з нас відвоювати нашу свободу і незалежність, сьогодні, мабуть, перевертається у труні. Як вам не соромно, – написав Туск у своєму акаунті в соціальній мережі X (колишній Twitter).

7 лютого в Сенаті США не знайшлося достатньо голосів для процедурного голосування за законопроєкт із посилення міграційної політики, який також передбачав кошти для України, Ізраїлю й Тайваню.

Президент США Джо Байден заявив, що президент Росії Володимир Путін "наступає на п'яти". Як пише "Європейська правда" з посиланням на Bloomberg, американський лідер сказав: "І що ми робимо? Відступаємо?" 

Посол України у США Оксана Маркарова на своїй сторінці у Facebook повідомила, що 8 лютого Сенат США розгляне окремий законопроєкт про міжнародну допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Документ не включає питання міграційної реформи в США, що розділило республіканців та демократів.

  • 1 лютого Туск заявив, що у Європи немає втоми від України - є втома від Орбана.
  • 22 січня Туск сказав, що ті, хто нейтральний до війни в Україні, знайдуть своє місце у "політичному пеклі".