Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Делегація України зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу напередодні голосування за допомогу

Делегація України зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу напередодні голосування за допомогу
Фото: t.me/ermaka2022

Українська делегація зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном напередодні голосування за виділення допомоги Україні. Про це 6 грудня повідомили керівник Офісу президента Андрій Єрмак та голова Верховної Ради Руслан Стефанчук у своїх соцмережах.

- Знакова зустріч із спікером Палати представників Конгресу США Майком Джонсоном. Запевнив, що Україна продовжить йти шляхом реформ. Подякував за підтримку Конгресу – вона життєво необхідна для України, і ми високо цінуємо її. Висловив надію, що вкрай важливі для захисту нашої держави ініціативи буде ухвалено. Ми продовжуємо боротьбу за свободу та цінності, що нас об'єднують, - написав Єрмак у телеграм-каналі.

Зустріч пройшла на тлі того, що 5 грудня не відбувся закритий онлайн-брифінг президента України Володимира Зеленського для американських сенаторів. До складу української делегації також увійшли міністр оборони України Рустем Умєров та посол України в США Оксана Маркарова.

4 грудня директор Адміністративно-бюджетного управління США Шаланда Янг закликала лідерів Конгресу схвалити додаткове фінансування для України, бо наявних коштів вистачить лише до кінця року. За даними The Hill, 5 грудня спікер Палати представників США республіканець Майк Джонсон надіслав листа у відповідь. Він нагадав, що республіканці ще у жовтні назвали під час зустрічі із представниками Адміністрації президента Джо Байдена умови, за яких підтримають подальшу допомогу Україні. Серед них посилення безпеки кордону з Мексикою, викладення Білим домом стратегії щодо перемоги в Україні та підзвітність допомоги.

Білий дім у вересні звернувся до Конгресу з проханням схвалити пакет бюджетного фінансування обсягом 106 мільярдів доларів на 2024 рік, що містить понад 61 мільярд доларів фінансування для України, а також видатки на допомогу Ізраїлю, Тайваню і захист кордону. В Офісі президента ці кошти називають “життєво необхідними” для продовження звільнення від російських окупантів.