21 листопада
Завантажити ще

Польща обіцяє показати список компаній, які імпортували зерно з України

Польща обіцяє показати список компаній, які імпортували зерно з України
Фото: farmer.pl

Міністерство сільського господарства Польщі формує остаточний список компаній, які займались імпортом українського зерна. Наразі відомство перевіряє юридичні підстави для того, щоб зробити його публічним, заявив заступник міністра сільського господарства Міхал Колодзейчак, якого цитує "Європейська правда".

За словами чиновника, список формувався на основі даних з різних джерел. Сформований за попередньої влади список був неточним, додав Колодзейчак.

- Тепер список компаній повний. Ми цього тижня з’ясуємо юридичні підстави для того, щоб опублікувати його і щоб кожен поляк міг бачити, хто заробляв гроші, коли у польських фермерів була велика проблема, – сказав він.

Заступник міністра додав, що інформація "шокуюча". За його словами,  за це українське зерно заплатили 6 млрд злотих (1,38 млрд євро). 

- Було імпортовано 330 тисяч тонн технічного зерна, рапсу й кукурудзи, які опинилися на польському ринку… Найдешевша пшениця з України минулого року коштувала 51 злотий за тонну, у 20 разів менше, ніж прибутковий поріг для польського зерна, – наголосив посадовець. 

Своєю чергою прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск сказав, що Варшава не може погодитись, щоб "кілька тисяч людей" наживалися за рахунок польських аграріїв.  Політик наголосив, що обговорював ситуацію із зерновим імпортом з президентом України Володимиром Зеленським під час свого першого візиту до Києва та пояснив позицію Польщі. 

- Те, що кілька сотень чи тисяч людей в Україні хочуть заробити величезні гроші – це не наша проблема. Ми хочемо допомогти Україні як державі, українцям як народу у збройному протистоянні з Росією. Безперечно, тут наша позиція ніяк не змінюється. Але не може бути так, щоб через війну і через нашу емпатію та відкритість до України хтось скористався цим для нечесної і нерівної конкуренції з нашими компаніями, нашими фермерами, – сказав польський прем’єр. 

Він додав, що якщо не враховувати невдоволення польського бізнесу, це може призвести до зростання антиукраїнських настроїв. 

  • 11 лютого лідер протесту польських перевізників Рафал Меклер опублікував у твіттері фото розсипаного українського зерна. За даними сайту польських фермерів, протестувальники висипали зерно з трьох українських фур на пункті пропуску “Дорогуськ” у Польщі. 
  • Польські фермери відновили страйк 9 лютого, заблокувавши пункт пропуску Дорогуськ - Ягодин. Попередньо акція триватиме до 9 березня.  
Новини по темі: зерно Польща Кордон