Завантажити ще

Столтенберг відповів Трампу, який порадив Росії атакувати НАТО

Столтенберг відповів Трампу, який порадив Росії атакувати НАТО
Фото: twitter.com/jensstoltenberg

Генеральний секретар НАТО відреагував на заяву Дональда Трампа про Північноатлантичний альянс та Росію. Єнс Столтенберг зазначив колишньому президентові США, що його заява про те, що союзники не дотримуватимуться принципу колективної безпеки – статті 5, яка лежить в основі організації - підриває безпеку союзників. Коментар поширила штаб-квартира НАТО, передає "Інтерфакс-Україна".

- НАТО, як і раніше, готове і здатне захистити всіх союзників. Будь-який напад на НАТО буде зустрінутий спільною і силовою відповіддю. Будь-яке припущення про те, що союзники не захищатимуть одне одного, підриває всю нашу безпеку, включно з безпекою США, і наражає американських і європейських солдатів на підвищений ризик. Я очікую, що незалежно від того, хто переможе на президентських виборах, США залишаться сильним і відданим союзником по НАТО, - заявив він.

  • 10 лютого Дональд Трамп, виступаючи на мітингу в місті Конвей штату Південна Кароліна, заявив, що порадить Росії робити "все, що вона хоче" з будь-якою країною-членом НАТО, яка не дотримується керівних принципів видатків на оборону. Трамп також сказав, що не дотримуватиметься пункту про колективну оборону у разі переобрання президентом. Білий дім назвав висловлювання Трампа "жахливими і божевільними".
  • 11 жовтня 2023 року Єнс Столтенберг сказав, що всі члени Північноатлантичного альянсу дали згоду на те, щоб Україна приєдналася до НАТО.