15 червня
Завантажити ще

Столтенберг: Україна приєднається до НАТО, усі члени Альянсу дали на це згоду

Столтенберг: Україна приєднається до НАТО, усі члени Альянсу дали на це згоду

У Брюсселі відбувається чергова зустріч "Рамштайн". Генсек НАТО Єнс Столтенберг анонсував майбутнє України в НАТО та закликав продовжувати військову підтримку Києва.

Столтенберг наголосив, що чим міцнішою буде Україна на полі бою, тим сильнішою буде її позиція під час мирних переговорів. Також він додав, що країни НАТО продовжуватимуть підтримувати Україну.

- Історія не має повторюватися. Саме тому усі члени Альянсу погодилися, щоб Україна стала членом НАТО. Ми зустрінемося в Контактній групі з питань України під головуванням США, де ми мобілізуємо більше підтримки та скоординуємо нашу військову підтримку Україні. Ми зустрінемося в Раді Україна - НАТО, яку ми створили на Вільнюському саміті. Це ще більше зміцнить наші відносини і допоможе Україні просуватися до членства в НАТО, - сказав генсек.

Генеральний секретар НАТО підтвердив готовність партнерів далі допомагати Україні і, зокрема, погодився з важливістю посилення української протиповітряної оборони на тлі ознак, що Росія поновлює бомбардування об'єктів української енергетичної інфраструктури на тлі наближення зими.

- Протиповітряна оборона необхідна для захисту міст, економіки, життєвоважливої інфраструктури України і це підтримує їх, бо тоді може працювати їхня економіка. Це також допомагатиме українському виробництву, торгівлі і нормальному життю, а також збільшить їхню здатність фінансувати і забезпечуватися боєприпасами, - сказав Єнс Столтенберґ.

Президент України Володимир Зеленський 11 жовтня прибув з неанонсованим візитом до Брюсселя. Там сьогодні у Брюсселі відбудеться чергова зустріч Контактної групи з питань оборони України ("Рамштайн"), зустріч міністрів оборони країн НАТО і засідання Ради Україна — НАТО.