23 травня
Завантажити ще

У Брюсселі розпочався процес скринінгу, що закладає основу для переговорів про вступ України в ЄС

У Брюсселі розпочався процес скринінгу, що закладає основу для переговорів про вступ України в ЄС

У Брюсселі розпочався формальний процес скринінгу, який є важливим етапом перед початком переговорів про приєднання України до Європейського Союзу. Про це президент України Володимир Зеленський написав на своїй сторінці в соцмережі Х (Twitter). 

- Попереду кропітка робота з оцінки відповідності українського законодавства нормам ЄС, формування української делегації та нашої переговорної позиції, - зазначив президент.

Він додав, що розраховує на «максимальну мобілізацію урядової команди і проведення першої міжурядової конференції вже навесні поточного року».

  • 14 грудня 2023 року Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою про вступ до Євросоюзу. В той же день Зеленський виступив по відеозв'язку на засіданні Євроради у Брюсселі, наголосивши, що це «особливий день в історії України». 
  • 8 листопада Європейська комісія рекомендувала розпочати переговори щодо членства у Європейському Союзі з Україною. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн сказала, що Україна виконала понад 90% рекомендацій ЄК для початку переговорів і продовжує реформи.