Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори щодо членства України в ЄС

Єврокомісія рекомендувала розпочати переговори щодо членства України в ЄС
Фото: twitter.com/vonderleyen

Європейська комісія рекомендувала Європейській раді розпочати з Україною переговори щодо членства у Європейському союзі. Відповідну заяву у середу, 8 листопада, зробила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

- Це – історичний день, тому що сьогодні Комісія рекомендує Раді розпочати переговори про вступ з Україною та Молдовою, – сказала вона у Брюсселі, представляючи доповіді щодо розширення ЄС.

За словами голови Єврокомісії, Україна виконала понад 90% необхідних кроків, які були позначені раніше, реформи, що залишилися, продовжують виконуватися.

- На цій основі ми рекомендуємо, щоб Рада розпочала переговори про вступ. Ми також рекомендуємо затвердити рамки переговорів, як тільки Україна виконає продовжувані реформи. З цього питання ми зробимо доповідь у березні 2024 року, – зазначила Урсула фон дер Ляєн.

Прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль пояснив, що ця рекомендація має ключове значення для ухвалення лідерами ЄС у грудні політичного рішення про початок переговорів з Україною.

- Зі свого боку Уряд не зупинятиметься на досягнутому. На урядовому рівні ми виконали всі сім рекомендацій Єврокомісії та віддані процесу трансформації держави, щоб Україна була рівним, сильним та повноправним членом Європейського Союзу, — відреагував він на рішення у своєму телеграм-каналі.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що “сьогодні історія України та всієї Європи зробила правильний крок”.

- Наша держава має бути у Євросоюзі. Українці на це заслуговують і своїм захистом європейських цінностей, і тим, що навіть у час повномасштабної війни ми дотримуємо свого слова, розвиваючи державні інституції. Всі необхідні рішення ухвалюємо, — написав він.

23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС.