Завантажити ще

Голова Євроради Шарль Мішель оголосив про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до ЄС

Голова Євроради Шарль Мішель оголосив про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до ЄС
Фото: Getty Images

Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою про вступ до Євросоюзу. Про це повідомив голова Євроради Шарль Мішель.

- Європейська рада вирішила розпочати переговори щодо вступу до ЄС з Україною та Молдовою, – написав він.

Також голова Євроради повідомив, що Європейська рада надала Грузії статус кандидата. ЄС розпочне переговори з Боснією та Герцеговиною після досягнення необхідного ступеня відповідності критеріям членства. Заплановано подання звіту до березня для ухвалення відповідного рішення.

14 грудня президент Володимир Зеленський виступив по відеозв'язку на засіданні Євроради у Брюсселі. Зеленський зазначив, що це особливий день в історії України, і наголосив, що президент Росії Володимир Путін за рік не досягав успіхів ані в бойових діях проти України, ані у спробах поділу та приниження європейців. Зеленський закликав до рішучих кроків, наголосивши, що наразі не час для вагань.

8 листопада Європейська комісія рекомендувала розпочати переговори щодо членства у Європейському Союзі з Україною. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн сказала, що Україна виконала понад 90% рекомендацій ЄК для початку переговорів і продовжує реформи.

23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на членство в ЄС.