Завантажити ще

Зеленський провів телефонну розмову з Туском та запросив його в Україну

Зеленський провів телефонну розмову з Туском та запросив його в Україну
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський провів першу телефонну розмову з новим прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском та запросив його в Україну. Про це президент повідомив у своїх соціальних мережах у ніч проти 14 грудня.

- Перебуваючи в Осло, провів телефонну розмову з Прем’єр-міністром Польщі Дональдом Туском… Узгодили графік подальших контактів. Запросив Дональда Туска відвідати Україну за найближчої нагоди, - написав він.

Зеленський також розповів, що “привітав мого друга з призначенням на посаду очільника уряду та початком нової сторінки двосторонніх відносин”. Президент “переконаний, що з новим урядом Польщі пришвидшимо розв'язання всіх питань наших відносин на взаємовигідній основі”.

- Напередодні засідання Європейської ради обговорили її майбутні рішення, що сприятимуть єдності всієї європейської спільноти. Почув слова щирої підтримки. Ми ще сильніші, коли ми разом – Україна та Польща, - додав Зеленський.

11 грудня Володимир Зеленський у своїх соціальних мережах привітав Дональда Туска з обранням Сеймом на посаду прем’єр-міністра Польщі. 12 грудня Сейм підтримав уряд Дональда Туска, а 13 грудня Туск та його міністри склали присягу у президентському палаці у Варшаві. За даними ЗМІ, Туск може здійснити один з перших візитів на новій посаді саме до України. 

12 грудня, під час представлення програми дій свого уряду, новий прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна вимагатиме повної мобілізації Заходу для допомоги Україні.