Завантажити ще

Уряд Дональда Туска склав присягу у Президентському палаці

Уряд Дональда Туска склав присягу у Президентському палаці
Фото: twitter.com/KancelariaSejmu

Новий прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск та його уряд склали присягу у Президентському палаці у Варшаві. Про це повідомило польське видання RMF24.pl. Також церемонію транслювали у фейсбуці Канцелярії прем'єр-міністра Польщі.

- Дональд Туск у Президентському палаці склав присягу прем'єр-міністра Польщі. Президент Анджей Дуда підписав рішення про призначення Ради міністрів і після цього міністри нового уряду також склали присяги, - розповіли в канцелярії.

Перед церемонією журналісти запитали Туска, який є головою партії «Громадянська платформа», про очікування від співпраці з Дудою, який є представником партії "Право і справедливість", що втратила владу унаслідок парламентських виборів. Він відповів, що варто зберігати оптимізм. 

- Навіть якщо у нас різні шляхи та досвід, іноді дуже різні… якщо ви президент чи прем’єр – ви маєте працювати на інтереси Польщі, і все інше не повинно мати значення. Так, я думаю, що все буде добре, – заявив він.

Анджей Дуда зі свого боку заявив, що не буде ветувати "нічого, що працює на благо Республіки Польща".

11 грудня Сейм Польщі обрав Дональда Туска прем'єр-міністром. 12 грудня Сейм підтримав його уряд. Під час подання програми уряду Туск заявив, що його країна вимагатиме повної мобілізації Заходу для допомоги Україні.

Дональд Туск уже очолював польський уряд із 2007-го по 2014 роки. МЗС в його уряді знову очолив Радослав Сікорський, який був на цій посаді у першому уряді Туска.