Завантажити ще

Омбудсмен заявив, що працівники ТЦК не мають права перевіряти документи та затримувати людей

Омбудсмен заявив, що працівники ТЦК не мають права перевіряти документи та затримувати людей
Фото: t.me/dmytro_lubinetzs

Представники військкоматів не мають права силою затримувати людей, а також вимагати та забирати у них документи. Про це в інтерв'ю NV розповів Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець.

- ТЦК – це військові підрозділи. Згідно з Конституцією України, військові підрозділи не можуть брати участь в обмеженні прав громадян України, навіть якщо юридично у країні запроваджено воєнний статус, – розповів він.

Також він зазначив, що найбільше скарг до його офісу надходить саме з приводу неналежної поведінки працівників ТЦК та перевищення ними службових повноважень, хоча вони не мають права цього робити.

Лубинець нагадав, що у відкликаному урядовому законопроєкті про посилення мобілізації пропонувалося надати працівникам ТЦК більше повноважень.

  • 9 грудня представники військкомату провели рейд у "Спортлайфі", який знаходиться у бізнес-центрі IQ, що на Печерську у Києві.
  • 21 грудня в Одесі люди у військовій формі намагалися заштовхати перехожого чоловіка до карети швидкої допомоги. Дівчині, яка супроводжувала цього чоловіка, вдалося залізти в машину за ним, що врятувало її супутника у цій незрозумілій ситуації.
  • 17 грудня спікер обласного ТЦК та СП майор Роман Істомін заявляв, що представники військкомату ходитимуть по квартирах разом із поліцейськими, бо лише вони мають право примусово доставити громадянина до військкомату.