15 липня
Завантажити ще

У Міноборони розповіли, коли нова редакція законопроєкту про мобілізацію буде внесена до Верховної Ради

У Міноборони розповіли, коли нова редакція законопроєкту про мобілізацію буде внесена до Верховної Ради
Фото: armyinform.com.ua

Нова редакція закону, який регулює мобілізацію в Україні, може бути внесена до Верховної Ради протягом найближчих тижнів або місяця. Наразі уряд вже працює над документом, повідомила заступник міністра оборони України Наталія Калмикова.

За словами чиновниці, новий закон потрібно ухвалити якнайшвидше, оскільки це важливо для військових, які наразі захищають нашу країну вже понад два роки. Вона також вказала, що новий закон буде в Раді дуже скоро, після того як пройде певний процес затвердження в уряді.

На запитання про те, коли саме закон буде внесений до Ради, Калмикова відповіла, що вони хочуть, щоб це сталося вже за кілька днів, але, найімовірніше, це триватиме кілька тижнів. Вона також сказала, що нові правила почнуть діяти також дуже скоро, можливо, вже у найближчі тижні чи місяць.

  • Кабмін вніс до Верховної Ради законопроєкт щодо мобілізації, який містив часткові зміни у порядку проведення цього процесу, у грудні. Документ проходив етап розгляду в Комітеті з питань національної безпеки разом із представниками Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил України.
  • 11 січня  Кабінет міністрів ухвалив рішення під час позачергового засідання відкликати законопроєкт, який стосувався змін у правилах мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що його відомство розробило нову редакцію законопроєкту. 
  • 12 січня народний депутат Безугла повідомила про плани змінити 27 пунктів у законопроєкті, які впливають на рекрутинг, мобілізацію та проходження військової служби.