Завантажити ще

Зеленський затвердив склад делегації для переговорів щодо "гарантій безпеки"

Зеленський затвердив склад делегації для переговорів щодо
Фото: facebook.com/zelenskyy.official

Президент Володимир Зеленський затвердив склад делегації України для участі у переговорах щодо "гарантій безпеки". Про це йдеться у розпорядженні, яке опубліковане на сайті глави держави.

Делегацію для участі у переговорах щодо напрацювання та підготовки дво- та багатосторонніх міжнародних домовленостей між Україною та іншими державами про гарантії безпеки для України" очолив керівник Офісу президента Андрій Єрмак.

Від Офісу президента також присутні заступники керівника Роман Машовець та Ігор Жовква, представники Департаменту з європейської та євроатлантичної інтеграції Ігор Баранецький та Віталій Мартинюк.

Від Кабміну до складу входять міністри з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишин, оборони Рустем Умеров, його перший заступник Олександр Павлюк, заступник міністра юстиції Ірина Мудра та заступник міністра економіки Ігор Фоменко.

МЗС представляють заступник міністра Микола Точицький та посол з особливих доручень Антон Кориневич.

У склад делегації від силового блоку увійшли керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, голова Служби зовнішньої розвідки Олександр Литвиненко, голова СБУ Василь Малюк та Департаменту міжнародного оборонного співробітництва Міноборони Геннадій Коваленко.

Розпорядження президента передбачає, що Андрій Єрмак як голова делегації за погодженням з МЗС може вносити зміни до її складу та залучати експертів за потреби. Також глава держави затвердив директиви для переговорів щодо "гарантій безпеки". Ця частина розпорядження засекречена.

  • У липні 2023 року на саміті НАТО у Вільнюсі країни G7 погодили рамковий документ щодо "гарантій безпеки" для України. Ця заява не є кінцевим документом – очікується підписання безпекових договорів з кожною з держав.