22 червня
Завантажити ще

Південна Корея оголосила евакуацію 2000 осіб з острова Йонпхендо через ймовірність нападу КНДР

Південна Корея оголосила евакуацію 2000 осіб з острова Йонпхендо через ймовірність нападу КНДР
Фото: Yonhap News

Південна Корея оголосила евакуацію з острова Йонпхендо у Жовтому морі, на якому проживає понад дві тисячі осіб, через військову провокацію КНДР. Про це повідомляє Yonhap News.

- Ми оголосили про евакуацію після отримання дзвінка з військової частини, яка повідомила про морський удар по острову Йонпхендо. Там виникла ситуація з північнокорейською провокацією, – заявив представник місцевої адміністрації.

Пізніше південнокорейські військові повідомили, що у бік острова було випущено понад 200 снарядів. У результаті обстрілу ніхто не постраждав.

Острів знаходиться на морському кордоні Північної та Південної Кореї. Відомо, що у п'ятницю, 5 січня, з 15:00 за місцевим часом в районі острова мали проходити навчання морської піхоти Південної Кореї.

Наприкінці минулого року лідер КНДР Кім Чен Ин наказав північнокорейській армії, військово-промисловому комплексу та сектору ядерної зброї прискорити підготовку до війни для протидії тому, що він назвав непередбачуваними конфронтаційними діями США. Також заявив, що Пхеньян розширить стратегічну співпрацю з "антиімперіалістськими і незалежними" країнами та що новий рік буде «рішучим» для виконання п'ятирічного плану розвитку країни. На тлі цього США, Південна Корея та Японія запустили нові тристоронні ініціативи для протидії загрозам, що надходять із Північної Кореї.