22 червня
Завантажити ще

Кім Чен Ин наказав прискорити підготовку до війни

Кім Чен Ин наказав прискорити підготовку до війни
Фото: KRT/via Reuters

Лідер КНДР Кім Чен Ин наказав північнокорейській армії, військово-промисловому комплексу та сектору ядерної зброї прискорити підготовку до війни для протидії тому, що він назвав непередбачуваними конфронтаційними діями США. Як повідомляє Reuters, про це Чен Ин заявив під час виступу на зустрічі засідання партії країни щодо стратегічних напрямків у новому році.

Лідер КНДР також заявив, що Пхеньян розширить стратегічну співпрацю з "антиімперіалістськими і незалежними" країнами та що новий рік буде «рішучим» для виконання п'ятирічного плану розвитку країни.

- Він... уточнив важливі завдання на новий рік, які мають динамічно розвиватися в ключових промислових секторах" і закликав "стабілізувати виробництво сільськогосподарської продукції на високому рівні, - наголошує агентство

Останні десятиліття Північ стикався із серйозними дефіцитами продовольства, включаючи голод у 1990-х роках, часто через природні катастрофи. Міжнародні експерти попереджали, що закриття кордонів під час пандемії COVID-19 погіршило продовольчу безпеку.

У 2023 році виробництво сільськогосподарської продукції в Північній Кореї, за оцінками експертів, зросло порівняно з попереднім роком у 2023 році завдяки сприятливим погодним умовам. Однак чиновник із Сеула сказав, що обсяг ще далеко не відповідає потребам країни у продовольчих запасах.

Останнім часом Північна Корея розширює свої зв'язки з Росією. Вашингтон звинувачує Пхеньян у постачанні військового обладнання до Москви для використання у війні з Україною, а Росія надає технічну підтримку для розвитку військових можливостей Північної Кореї.

Новини по темі: КНДР Кім Чен Ин