Завантажити ще

Речник Міноборони - про роздачу повісток у публічних місцях: Як повідомити людям, що вони потрібні?

Речник Міноборони - про роздачу повісток у публічних місцях: Як повідомити людям, що вони потрібні?
Фото: armyfm.com.ua

Речник Міністерства оборони України Ілларіон Павлюк прокоментував роздачу повісток у публічних місцях. В ефірі "Радіо Свобода" він сказав, що таким чином чоловікам повідомляють, що вони потрібні.

- Досить багато людей для того, щоб у нас не було проблем із кількістю, заявляють, що вони готові доєднатися до ЗСУ, якщо їх покличуть. Це така популярна відповідь. От як покликати всіх цих людей, повідомити, що вони потрібні? - заявив він.

На думку Павлюка, увага суспільства зміщена у бік меншості, яка обурюється, що їм у ресторані принесли повістку, а не у бік воїнів на фронті, яких немає кому замінити.

- Чомусь у нас фокус дуже сильно зміщений у бік тієї меншості, яка обурюється, що вони не розраховували, що їм у ресторані принесуть повістку і вони б хотіли інакше. А чому фокус не зміщений у бік воїнів на фронті, які елементарно у відпустку не можуть піти, тому що командир не пускає, бо «тебе треба кимось замінити»? - зазначив речник Міноборони.

Ілларіон Павлюк також заявив, що рекрутинг до ЗСУ не є альтернативою мобілізації, оскільки є сервісом для добровольців. 

-  Загалом є неправильне розуміння того, що таке мобілізація й рекрутинг, люди змішують це докупи або думають, що рекрутинг має бути замість мобілізації. Це не так, що ми запровадимо рекрутинг, а значить, тепер підуть воювати лише ті, хто хочуть. Важливо розуміти, що захищати країну - це обов'язок кожного громадянина. І рекрутинг не створений для того, щоб хтось не пішов до війська, він створений для того, аби ті, хто хоче воювати, змогли обрати вигідні для себе умови та спеціальності, — сказав він.

За словами речника Міністерства оборони України, оцінювати результати рекрутингу можна буде приблизно через два місяці. 

-  Для того щоб нормально оцінити, треба дивитися, скільки умовно з тих людей, які зацікавилися цим, реально дійдуть до ВЛК. Скільки з них потім виявляться придатними до служби й опиняться у війську, — пояснив він.

18 грудня Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що мобілізацію потрібно повернути у попередні рамки.