Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Подоляк прокоментував “конфлікт” Зеленського із Залужним та заяви Безуглої

Подоляк прокоментував “конфлікт” Зеленського із Залужним та заяви Безуглої
Фото: facebook.com/mpodolyak2

Між політичним та військовим керівництвом України відбуваються «ситуативні дискусії» і немає конфлікту. Про це заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк в ефірі Радіо Свобода, коментуючи статтю The Economist про “жахливі” стосунки між президентом Володимиром Зеленським і головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

- Ми наполягаємо на тому, що конфлікту не існує. Ще раз підкреслюю, що президент Зеленський перебуває в постійній комунікації з паном Залужним. Безумовно, є ситуація, коли треба проводити ті чи інші розмови на Ставці з урахуванням того, як просуваються наші наступальні операції, які корективи треба вносити, що треба робити для того, щоб це було ефективніше. Але ще раз підкреслюю – ці спілкування щоденні в робочому форматі, – запевнив Подоляк.

Також радник голови Офісу президента заявив, що у військового керівництва є план на наступний рік, коментуючи критику Залужного з боку народного депутата від “Слуги народу” та члена оборонного комітету Мар’яни Безуглої.

- На мій погляд, безумовно, план на 2024 рік існує. Про це говорить і президент, і сам пан Залужний. Корективи, які треба вносити, зброя, яка нам потрібна на цьому етапі, технологічний ривок, про який говорить пан Залужний – це все зрозуміло. З урахуванням знову ж таки бюджету, який прийнятий і підписаний президентом і чітко фіксує, що ми будемо робити з точки зору матеріальних ресурсів для ефективного проведення війни. На Ставці паралельно з цим вносяться корективи у тактику на тих чи інших напрямках, – розповів він.

Михайло Подоляк зазначив, що сумнівається в тому, що можливо забезпечити народним депутатам ознайомлення з планом ведення бойових дій, тому що орган, який його узгоджує – це Ставка верховного головнокомандувача.

Подоляк також заявив, що Офіс президента не модерує висловлювання народних депутатів.

28 листопада англомовний журнал The Economist назвав стосунки Зеленського й Залужного «жахливими» з посиланням на високопоставлене джерело в уряді. Конфлікт нібито є результатом контрнаступу, який пішов не за планом.

26 листопада Безугла заявила у своєму фейсбуці, що у Залужного не має плану на 2024 рік, тому військове керівництво України має піти. 

У жовтні Подоляк назвав статтю TIME про Зеленського “субʼєктивною точкою зору журналіста”.