17 травня
Завантажити ще

Подоляк назвав статтю Time про Зеленського “субʼєктивною точкою зору журналіста”

Подоляк назвав статтю Time про Зеленського “субʼєктивною точкою зору журналіста”
Фото: twitter.com/TIME

Нова стаття про Володимира Зеленського у Time є субʼєктивною точка зору журналіста Саймона Шустера. Про це заявив радник голови Офіса президента України Михайло Подоляк в ефірі "Радіо Свобода" (програма "Свобода.Ранок").

- Не забуваймо, що це субʼєктивна точка зору конкретного журналіста, який має своє бачення того, що відбувається, — сказав він.

Подоляк додав, що “зовсім не розуміє”, що таке анонімні джерела в оточенні президента. 

- Коли я з кимось розмовляю від імені Офіса президента, то я обов’язково кажу, що це я говорю... Іноді ці анонімні джерела – це люди, які не мають доступу до певної інформації, але які десь там поряд перебувають і хочуть збільшити свою вагу, тож свої бачення видають за аксіоматичні знання, – заявив радник голови Офісу президента.

За словами Михайла Подоляка, він не вважає, що «є якась розлюченість чи вважаємо ми наших партнерів зрадниками».

- Є обʼєктивні речі, про які треба говорити. Ми про них вже, до речі, говорили неодноразово… Тому треба все ж таки збільшити швидкість постачання тієї чи іншої техніки до України чи більше докладатись, скажімо, до того, щоб Україна мала всі ресурси для справедливої фіналізації цієї війни. Отут є трошки нерозуміння, чому повільно ми це робимо, – додав він.

30 жовтня американський журнал Time опублікував матеріал журналіста Саймона Шустера про президента Володимира Зеленського. У статті під назвою «Ніхто не вірить у нашу перемогу так, як я. Ніхто» йдеться про втому світу від війни в Україні та падіння підтримки Києва. Анонімні "джерела з оточення президента" заявили, що він "відчуває себе зрадженим своїми західними союзниками", а його віра в остаточну перемогу України “межує з месіанською". Також у матеріалі сказано, що на фронті не вистачає людей.

Після виходу матеріалу голова Офіса президента України Андрій Єрмак залишив посилання на статтю у своєму телеграм-каналі та рекомендував прочитати “дуже важливий репортаж”. Однак опісля видалив пост. Сам Саймон Шустер у своєму твітері назвав матеріал одним з найважчим, які йому коли-небудь доводилося писати. Колишній пресекретар президента Володимира Зеленського Юлія Мендель назвала статтю “страшною”, “але нам потрібно подивитися правді в очі”. Вона подякувала журналісту “за нелегку роботу”.

Це друга обкладинка журналу Time з Володимиром Зеленським за час повномасштабної війни. Перший матеріал авторства Саймона Шустера про президента України вийшов на початку вторгнення РФ у квітні 2022 року