Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
21 квiтня
Завантажити ще

Financial Times: лідер КНР особисто застеріг Путіна від використання ядерної зброї

Financial Times: лідер КНР особисто застеріг Путіна від використання ядерної зброї
Фото: REUTERS/Florence Lo/Pool/File Photo

Лідер Китаю Сі Цзіньпін особисто застеріг президента РФ Володимира Путіна від використання ядерної зброї в Україні. Про це повідомила британська газета Financial Times, передає “Українська правда”.

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у своєму телеграм-каналі назвав це важливою позицією КНР щодо ядерної загрози зі сторони “божевільного російського терориста”.

Financial Times послалися на високопоставленого посадовця адміністрації США, колишнього урядовця КНР, західних посадовців, високопоставленого радника китайського уряду і співбесідників, близьких до Кремля.

За інформацією джерел видання, Сі Цзіньпін зробив цю заяву під час візиту до Москви в березні, зазначивши, що це включено в "мирний план" Китаю щодо України. Відтоді китайські чиновники приписують собі досягнення в переконанні Путіна відмовитися від завуальованих погроз застосувати ядерну зброю проти України.

За словами високопоставленого радника китайського уряду, російський ядерний удар по Україні або одному з її європейських союзників може налаштувати континент проти Китаю, в той час як постійний тиск з боку Пекіна, спрямований на запобігання такому акту, може сприяти поліпшенню відносин з континентом.

У своїх публічних заявах Китай послідовно виступає проти використання ядерної зброї в Україні, але багато хто з союзників Києва враховують "безмежне" партнерство Сі Цзіньпіна з Путіним і так званий "мирний план" Китаю, який значною мірою повторює російські тези. Водночас попередження голови КНР для Путіна дають надію, що свої публічні заяви Китай підтримує і риторикою за зачиненими дверима.

30 червня секретар РНБО України Олексій Данілов заявив, що у цивілізованому світі теракт на ЗАЕС будуть розцінювати як застосування ядерної зброї проти цивільного населення. 27 березня МЗС Китаю засудив рішення Росії розмістити ядерну зброю у Білорусі.

Новини по темі: Китай ядерное оружие