24 липня
Завантажити ще

Угорщина передала Україні ще двох українців із російського полону

Угорщина передала Україні ще двох українців із російського полону
Фото: pixabay.com/Meszárcsek Gergely

Україна повернула з Угорщини двох українських військовослужбовців, переданих Росією Будапешту. Про це повідомив у своєму Фейсбуці речник Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко.

– Українські дипломати вивезли з Угорщини ще двох українських військовополонених, передані Москвою Будапешту. Таким чином, українській стороні вдалося повернути вже п'ятьох українських захисників, - написав він.

Як зазначив Ніколенко, зараз українська сторона працює над поверненням ще шістьох захисників і роблять усе можливе, щоб вони скоріше повернулися додому.

Напередодні міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт як держава не має відношення до обміну 11 українських військовополонених із Росією. За його словами, переговори нібито проводили релігійні організації.

Тоді держсекретар Угорщини з міжнародних зв'язків Золтан Ковач заявив, що більшість військових мали угорське громадянство, а решта «набула статусу біженця в Угорщині». Чиновник стверджує, що бійці нібито самі захотіли приїхати до Угорщини й наразі вільні.