29 вересня
Завантажити ще

Володимир Зеленський: РФ повністю провалила евакуацію на лівому березі Херсонщини

Володимир Зеленський: РФ повністю провалила евакуацію на лівому березі Херсонщини
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

В  Україні продовжується робота з евакуації людей та ліквідації наслідків катастрофи, яку спричинили дії РФ на Каховській ГЕС. Про ситуацію, що склалася в регіонах після підриву станції, зранку 7 червня, говорилося на ранковому селекторі у президента Володимира Зеленського.

- Ситуація з Каховською ГЕС – тема номер один на сьогоднішньому ранковому селекторі. Доповідав новопризначений керівник штабу з подолання наслідків міністр Клименко. Він уже на місці. Евакуація людей. Термінове забезпечення питною водою та довготривалі рішення для населених пунктів, які живилися з водосховища. Оцінка збитків та екологічної шкоди. Евакуація на лівому березі повністю провалена окупантами. Будемо звертатися до міжнародних організацій, - наголосив Зеленський у своєму телеграм-каналі.

За словами президента, також під час селекторної наради обговорювались зведення з фронту, дані розвідки та забезпечення технікою та боєприпасами.  Були також зроблені проміжні підсумки інспекції бомбосховищ, які «на жаль, невтішні».

РФ підірвала ГЕС в ніч на 6 червня. В ніч на 7 червня у Херсоні рівень води піднявся на 5 метрів, і протягом наступної доби очікується подальше затоплення  ще на один метр. 

Також стало відомо, що окуповані Олешки повністю затоплені. Люди більше доби сидять на дахах в очікуванні порятунку, та загарбники на допомогу людям не поспішають.