Завантажити ще

У Херсоні вода піднялась ще на 5 метрів, жителі багатоповерхівок заблоковані у своїх будинках

У Херсоні вода піднялась ще на 5 метрів, жителі багатоповерхівок заблоковані у своїх будинках
Фото: REUTERS

У Херсоні  після підриву Каховської ГЕС продовжує підійматися рівень води. Жителі міста отримують попередження про те, що кожні пів години він збільшується на 5-6 см. Протягом ночі вода піднялась на 5-6 метрів, повідомляє ТСН.

За даними голови Херсонської ОВА Олександра Прокудіна, протягом ночі надзвичайних подій не зафіксовано. Інтенсивність затоплення зменшується.

-  Однак через значні руйнування дамби вода ще прибуватиме. За нашими прогнозами, рівень води збільшиться ще в районі метра протягом наступних 20 годин.  Протягом цієї ночі почало підтоплювати Білозерську громаду, до якої ще вчора вода не дісталась. Загалом затоплено 1882 будинки. Вночі до нас звернулось 13 людей, серед яких 5 жителів Лівобережжя. Станом на ранок евакуйовані 1457 людей, - наголосив Прокудін.

Вулиці, які ще вчора були сухими, зараз повністю затоплені. Мешканці, які вирішили залишитися на верхніх поверхах багатоповерхівок, зараз заблоковані у своїх будинках. Рятувальники на гумових човнах надходять на допомогу, щоб евакуювати їх.

Наразі під загрозою затоплення знаходяться ще двадцять населених пунктів на правому березі і така ж кількість на лівому березі Дніпра. У Херсонській військовій адміністрації вважають середу, 7 червня, найкритичнішим для регіону.

З 17 тисяч місцевих жителів уже понад тисяча людей евакуювалися з обласного центру та прилеглих громад.

Новини по темі: Підрив Каховської ГЕС