Завантажити ще

Окуповані Олешки на Херсонщині повністю затопило, люди рятуються на дахах

Окуповані Олешки на Херсонщині повністю затопило, люди рятуються на дахах
Фото: facebook.com/gasanenkot

Захоплене російськими військами місто Олешки на Херсонщині оточила вода. Люди вимушені рятуватися на дахах будинків, проте жодна допомога не надходить. Про це «Укрінформу» повідомила керівник Олешківської міськвиконкому, Тетяна Гасаненко.

За її словами, на ранок 7 червня деякі вулиці, зокрема Софіївська та Гвардійська, були частково затоплені, тоді як Польова, Миру та деякі інші райони залишалися насухо. Однак, доступ до сухих територій став проблематичним через затоплення навколишніх доріг. Гасаненко підтвердила, що самопроголошена "влада" вивозила лежачих хворих з місцевої лікарні 6 червня. Деяких важкохворих було доставлено до Каланчака, Генічеська та Скадовська. Паліативні пацієнти були розміщені на третьому поверсі, але лікарня не зазнала затоплення.

Уранці 7 червня вода затопила вулицю Лісну, куди раніше жителі переселялися, щоб уникнути небезпеки. Тепер люди, що опинилися там, звертаються до місцевих спільнот з проханням надати допомогу щодо евакуації, оскільки багато доріг стали непрохідними.

- Вода знову підіймається. Це страшенна ситуація, оскільки люди вже знаходяться на дахах будинків, і ніхто не приходить їм на допомогу. У них розряджаються телефони, зв’язку російського немає, світла немає. Ми отримуємо повідомлення з вказівками, де встановлено зв'язок - вони вказують конкретну вулицю та будинок. Проте, наразі відсутня загальна комунікація, як це було учора, - пояснила Гасаненко.

Затоплені Олешки. Фото: facebook.com/gasanenkot

Затоплені Олешки. Фото: facebook.com/gasanenkot

Окупаційна "влада" покинула людей напризволяще

Керівниця міськвиконкому додала, що протягом ночі люди пересувалися на вулиці, де ще не досягла вода. Протягом ночі було зареєстровано понад 600 звернень з проханнями про евакуацію з дахів та затоплених будинків. Проте, окупаційна "влада" не надає їм жодної допомоги.

Гасаненко також розповіла, що 6 червня у місті поширилась інформація про те, що евакуюватимуть лише тих, хто приймає російські паспорти. Пізніше, біля будівлі ДСНС, представники окупантів закликали людей підходити для евакуації.

- По-перше, це було не зручно для всіх, і всі не могли підійти... А по-друге, вони не повідомили, куди будуть евакуювати, і багато людей не бажали їхати до Росії. Тому вони не пішли до них, і фактично евакуації не відбулося, - зазначила Гасаненко, керівник Олешківської міськвиконкому.

Російські військові почали закладати міни в річкові плавні та на берегу. Гасаненко розповіла історію 65-річної мешканки Олешок, яка повідомила, що сидить на другому поверсі будинку, навколо плавають міни, і попередила, щоб до неї ніхто не добирався, бо це небезпечно.

Російські військові підірвали Каховську ГЕС у ніч на 6 червня, вона не підлягає відновленню. Влада РФ звинувачення заперечує і стверджує, що засувки греблі Каховської ГЕС пошкодили під час "обстрілу ЗСУ", внаслідок чого стався витік води. На відбудову зруйнованої Каховської ГЕС піде мінімум п'ять років і $1 млрд.