Завантажити ще

Зеленський отримав листа від Папи Римського під час зустрічі з представником Ватикану

Зеленський отримав листа від Папи Римського під час зустрічі з представником Ватикану
Фото: president.gov.ua

Володимир Зеленський зустрівся у Києві зі спеціальним представником Папи Римського Франциска кардиналом Маттео Дзуппі. Президент закликав Святий Престол зробити внесок в імплементацію українського мирного плану, наприклад, сприяти звільненню полонених та поверненню депортованих до Росії дітей.

- Ми вітаємо готовність інших держав та партнерів у пошуку шляхів до миру, але оскільки війна триває на території України, алгоритм досягнення миру може бути лише українським, - сказав Зеленський.

Зі свого боку кардинал висловив солідарність Папи Франциска з українським народом і запевнив, що Святий Престол готовий долучитися до "пошуку шляхів реалізації зазначених гуманітарних ініціатив". Маттео Дзуппі також передав президенту Зеленському листа від Папи Римського.

Під час зустрічі Зеленський розповів кардиналу про останній злочин російської армії, яка зруйнувала дамбу Каховської ГЕС.

Зеленський зустрічався із Папою Римським у Ватикані 13 травня. Тоді президент запросив понтифіка до України й подарував йому картину з окупованого Мелітополя. Після зустрічі італійські ЗМІ писали, що Франциск збирається відправити своїх представників до Києва та Москви для "мирних переговорів", проте офіційно Ватикан такі наміри не підтверджував.