24 вересня
Завантажити ще

Зеленський запросив Папу Римського в Україну та подарував йому картину з окупованого Мелітополя

Зеленський запросив Папу Римського в Україну та подарував йому картину з окупованого Мелітополя
Фото: President.gov.ua

На зустрічі у Ватикані президент Володимир Зеленський звернувся до Папи Римського Франциска із проханням сприяти реалізації "формули миру". Йшлося про продовольчу безпеку, звільнення полонених та повернення примусово депортованих Росією українців. Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.

- Чіткий та реалістичний алгоритм досягнення справедливого світу викладено в українській формулі миру. Оскільки війна триває на території України, мирний план може бути лише українським, – сказав президент.

У ході діалогу голова держави закликав понтифіка до чіткого засудження військової агресії Росії проти України та наголосив, що не може бути рівності між жертвою та агресором. Також Зеленський закликав Ватикан приєднатися до зусиль України щодо повернення викрадених росіянами українських дітей.

Як зазначили у відомстві, під час зустрічі президент Зеленський запросив Папу Франциска відвідати Україну, щоб підтримати молитвою мирний народ, який мусить боротися з агресією РФ. Також український лідер передав Папі Римському картину "Втрата, 2022-58", яку написав художник із тимчасово окупованого Мелітополя Запорізької області Олексія Ревіки. Робота є частиною серії "Червона лінія", зображення якої ілюструє "червоні лінії", перетнуті Росією.

Фото
Фото
13 Травня20:57