Завантажити ще

Зеленський на врученні премії у Німеччині вперше зустрівся з Тихановською

Зеленський на врученні премії у Німеччині вперше зустрівся з Тихановською
Фото: twitter.com/KarlspreisAC

Володимиру Зеленському у Німеччині вручили Міжнародну премію ім. Карла Великого. В Аахені президентові України довелося вперше за час повномасштабної війни з Росією перетнутися з білоруською опозицією.

Про вручення премії повідомили у твіттері Karlspreis. Під час церемонії, серед інших, виступили голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та канцлер Німеччини Олаф Шольц.

- Україна втілює в собі все, за що виступає європейська ідея: сміливість відстоювати свої переконання, боротьбу за цінності та свободу, прагнення миру та єдності. Я переконана, що її мрія про місце в нашій європейській родині здійсниться, - сказала президент Єврокомісії.

Про свою зустріч із Зеленським повідомила у твіттері лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська. Також на премії були білоруські опозиціонери Валерій та Вероніка Цепкало, сестра Марії Колесникової Тетяна Хомич.

- Я мала честь зустрітися із президентом Зеленським сьогодні в Аахені та привітати його з присудженням премії ім. Карла Великого. Ми єдині з Україною у свободі та демократії, - написала екс-кандидат у президенти Білорусі.

Влітку 2021 року Зеленський перетнувся з Тихановською у Литві, як розповідала сама білоруська опозиціонерка. У листопаді 2022 року депутати Верховної Ради вперше зустрілися із представниками Світлани Тихановської у Києві.

На заході також були присутні одна з нобелівських лауреатів премії миру-2022, українська правозахисниця Олександра Матвійчук, прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, екс-президент Литви Даля Грибаускайте.

Премія Карла Великого існує з 1950 року. Її присуджують за внесок у об'єднання Європи та вручають в Аахені, де похований імператор, якого називають «Батько Європи». Одним із перших лауреатів премії був колишній прем'єр-міністр Британії Вінстон Черчілль. Минулого року її присудили білоруській опозиції – Світлані Тихоновській, Вероніці Цепкало та Марії Колесниковій.

У 2023 році нагороду присуджено президентові України та українському народу «за мужню боротьбу за свободу, самовизначення, демократію та захист наших європейських цінностей». Про те, що премію Карла Великого у 2023 році буде вручено Зеленському та народу України, стало відомо у грудні 2022 року.