Завантажити ще

За добу три тисячі українців залишили заявку для компенсації за пошкоджене житло

За добу три тисячі українців залишили заявку для компенсації за пошкоджене житло
Фото: facebook.com/azarkhina

За добу три тисячі українців залишили заявку в «Дії» для отримання компенсації за пошкоджене житло. Про це в етері «Свобода. Ранок» (проєкт Радіо Свобода) сказала заступниця міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександра Азархіна. 

Майже 59% поданих заявок стосується відновлення квартир, 41% заявок стосується відновлення приватних будинків. Обрахунок вартості пошкоджень відбудеться після того, як заявки оброблять представники місцевого самоврядування. Вони зобовʼязані протягом одного місяця розглянути заявку.

- Це фактично заповнення чек-листа, тобто працівник місцевого самоврядування підтверджує «мінус два вікна, пошкоджено дах, мінус один проліт». Потім за формулою, яка закладена в додаток, вже відбувається автоматичний розрахунок за тією вартістю, яка задана в самій програмі. І тоді, коли орган місцевого самоврядування підтвердив, що є ось таке руйнування, тоді автоматично є нарахування на картку, – розповіла заступниця міністра.

Для людей, які не мають смартфон із додатком «Дія», планують залучити до державної програми «єВідновлення» Укрпошту та центри надання адміністративних послуг. 

Гроші на відшкодування виділятимуть із фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Цей фонд має два джерела надходження: арештоване санкційне майно Росії та прибутки Нацбанку. Наразі у фонді є 35 мільярдів гривень, Міністерство фінансів дає прогнози про збільшення надходжень.

Послуга «єВідновлення» запрацювала в «Дії» 10 травня. За пошкоджені внаслідок бойових дій квартиру або будинок можна отримати до 200 тисяч гривень. Увечері того ж дня у “Дії” повідомили, що реєстр перевантажений через те, що тисячі українців хочуть отримати кошти на ремонт пошкодженого через війну житла. 

Новини по темі: Житло компенсація Дія