20 червня
Завантажити ще

У “Дії” тепер можна отримати кошти на косметичний ремонт пошкодженого житла

У “Дії” тепер можна отримати кошти на косметичний ремонт пошкодженого житла
Фото: t.me/vitaliy_klitschko

У застосунку “Дія” запустили послугу “єВідновлення” для отримання коштів на ремонт пошкодженого житла. Про це в середу, 10 травня, повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

- Запустили послугу єВідновлення в застосунку Дія — подавайте заяву, щоб отримати кошти на ремонт пошкодженого житла, - написав він у своєму телеграм-каналі.

Федоров додав, що Світовий банк виділяє кошти, щоб українці змогли якомога скоріше відновити власні домівки, пошкоджені через повномасштабне вторгнення Росії. На першому етапі послуги “єВідновлення” допомогу отримають люди, чиї будинки потребують косметичного ремонту. Максимальна сума на відновлення одного об’єкта - 200 тисяч гривень, це дозволить замінити вікна, двері, відремонтувати дах тощо. 

Витратити гроші можна протягом 12 місяців. Пріоритет мають учасники бойових дій, мобілізовані, сім’ї загиблих військових, люди з інвалідністю І та ІІ груп і багатодітні родини. 

- Послуга в Дії працює за принципом, схожим до єПідтримки. Подаєте заяву на виплату за кілька кліків та відкриваєте спеціальну картку єВідновлення в одному з 5 банків-партнерів. Саме на цю картку потім надійдуть кошти, які витратите на будматеріали й ремонтні послуги. Суму компенсації визначить спеціальна комісія, яку скерує місцева влада. Комісія зафіксує ступінь руйнувань та зробить висновки. Рішення комісії отримаєте в Дії, - пояснив міністр.

Далі програму хочуть масштабувати, щоб допомогу отримали люди, будинки яких були повністю знищені внаслідок російської агресії. Також Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури повідомило про те, що громадяни, які відремонтували своє житло, не можуть претендувати на державну допомогу. Але влада працює над механізмом відшкодування, зокрема через механізм репарацій. 

- Закликаємо зберігати чеки, фотографії, свідчення сусідів чи публікації в ЗМІ щодо свого пошкодженого житла, аби в майбутньому претендувати на частину репарацій росії, - заявили в міністерстві розвитку громад.

Зараз підключити картку “єВідновлення” можна за допомогою банків Монобанк, ПриватБанк, Сенс Банк, А-Банк, ПУМБ. Співзасновник monobank Олег Гороховський заявив, що вони додали кешбек 5% на всі витрати з цієї картки. 1 серпня випадково оберуть одного з клієнтів, які відкрили цю картку та отримали виплату від держави і подарують йому двокімнатну квартиру в тому місці, яке обере переможець.

За даними обласних військових адміністрацій, з 24 лютого 2022 року було зруйновано або пошкоджено майже 18,5 тисячі багатоповерхових житлових будинків та понад 142 тисячі приватних садиб.