7 червня
Завантажити ще

Зеленський запросив лідера Китаю в Україну та прокоментував ядерну зброю в Білорусі

Зеленський запросив лідера Китаю в Україну та прокоментував ядерну зброю в Білорусі
Фото: REUTERS

Володимир Зеленський дав інтерв'ю інформаційному агентству Associated Press у поїзді дорогою із Сум до Києва. Під час нього президент України англійською мовою повідомив, що не контактував із лідером Китаю Сі Цзіньпіном з початку російського вторгнення в Україну.

– Ми готові бачити його тут (в Україні. – Авт.). Я хочу поговорити з ним. Я контактував із ним перед повномасштабною війною. Але не за весь цей рік, понад рік, - розповів український лідер журналістам.

Також Зеленський прокоментував заяву президента Росії Володимира Путіна про намір розмістити в Білорусі тактичну ядерну зброю, про що він повідомив невдовзі після візиту Сі Цзіньпіна до Москви. За словами президента, цей крок спрямований на те, щоб відвернути увагу від відсутності гарантій, які Путін не одержав від Китаю.

- Що це означає? Виходить, візит не пішов Росії на користь, - припустив Володимир Зеленський.

Також глава держави вкотре прокоментував рішення України і надалі утримувати оборону Бахмута. За словами Зеленського, якщо місто впаде, Володимир Путін зможе продати цю перемогу Заходу, своєму суспільству, Китаю, Ірану.

- Якщо він відчує, що ми слабкі - він тиснутиме, тиснутиме, тиснутиме, - заявив український лідер.

Володимир Зеленський зізнався, що побоюється, що на війну може вплинути зміна політичних сил у Вашингтоні. Однак він не назвав імен Дональда Трампа чи інших республіканців, які можуть брати участь у виборах 2024 року.

– США справді розуміють, що якщо вони перестануть нам допомагати, ми не переможемо, – цитує його AP.

28 березня Володимир Зеленський приїхав в Охтирку Сумської області, щоб вручити відзнаку міста-героя.

27 березня Китай засудив рішення Росії розмістити ядерну зброю у Білорусі.